Kogus: 3‑le
Soovitused:
Kui keedad läätsed ise, siis soovitan kasutada mustasid ehk Beluga läätsesid, sest nad säilitavad keetmisel kenasti oma kuju ja tekstuuri. Kuid ole hoolas, et sa ka neid üle ei keedaks. Kollased ja punased läätsed lähevad keetes pehmemaks ja pudrusemaks.
Konserveeritud kaunvilju võiks alati korralikult loputada, sest nende leovesi võib sisaldada fütiinhapet. Fütiinhape on selline ühend, mis aitab kaunviljadel säilitada idanemisvõime, kuid inimese kehas toimib ta antitoitainena, mis pärsib erinevate mineraalainete imendumist ning võib raskendada seedimist. See on ka tihtipeale põhjuseks, miks arvatakse, et kaunviljad põhjustavad puhitust. Tegelikult võib põhjuseks olla hoopis nende kehv loputamine.
Minu silmis annab münt sellele salatile mõnusa ja värske nüansi, kuid kui sa münti ei fänna, siis sobib see väga edukalt asendada ka meelepäraste võrsete või peterselliga.
Minule isiklikult meeldib selles salatis peet toorelt. Eriti, kui kasutada Chioggia (triibulist) või kollast peeti, mis on maitselt magusamad. Kui soovid, sobib vabalt kasutada ka keedetud või ahjus röstitud peeti ning kombineerida mistahes erinevaid peedi sorte.
Valmistamine:
Keeda või loputa hoolikalt läätsed ning pane kaussi. Lisa juurde pisut oliiviõli, sidrunimahl, sool, pipar, peotäis münti või võrseid, marineeritud sibul ning sega läbi. Viiluta peet võimalikult õhukeste viiludena ning lisa salatile ja sega kergelt läbi.
Sega teises kausikeses omavahel pehme kitsejuust, toorjuust ning mädarõigas ühtlaseks kreemiks.
Haki Kreeka pähklid peenemaks ning rösti neid kuumal pannil pidevalt segades ca 3–4 minutit.
Serveeri salat koos kreemiga ning puista peale röstitud pähklid.
Mõnusat nautimist!
Kui sa katsetad mõnda minu retseptidest, siis mind teeks väga rõõmsaks kui märgiksid #miaspiration või lisaksid oma postitusele @miaspiration